Trabzon- Boztepe

Karadeniz

Trabzon, Türkiye’nin kara deniz ve yeşillik cennetini temsil eden en büyük iller arasında bulunuyor. Özellikle Boztepe’de şehri ayaklarınızın altına alarak, muhteşem bir manzara ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Trabzon’un manzarası, temiz havası, keyifli mekanları ile gezilecek oldukça fazla yeri mevcuttur. Bu şehre gittiğinizde yanınızda mutlaka fotoğraf makinenizi yanınıza almalısınız. O adeta şehir harikası olan Trabzon – Boztepe güzellikleri ile insanları kendine mest etmektedir.

Trabzon Boztepe Hakkında Bilgi

Trabzon boztepe, şehrin ortahisar ilçesinde yer almakla birlikte güneşin doğuş ve batışı sırasında oldukça fazla ziyaretçi Çekmektedir. Boztepe’de en fazla ziyaret edilen yerlerden biri de Atatürk heykelidir. Bu Çekmektedir. Boztepe’de en fazla ziyaret edilen yerlerden biri de Atatürk heykelidir. Bu oldukça ağaçlı ve tepelerden oluşmaktadır.

Hem tarihi, hem doğası hem de temiz havasıyla birlikte hem yerli hem de yabancı turistleri kendisine hayran bırakmaktadır. Özellikle akşam vaktinde ışıklar yandığında muhteşem bir manzaraya sahip olabiliyoruz.

Oldukça ağaçlı ve tepelerden oluşmaktadır. eğer sizlerde oraya gittiğimizde güzel ve işsiz manzarayı seyretmek istiyorsanız, mutlaka erken saatleri tercih etmelisiniz. Hatta esen tatlı rüzgârla birlikte romantik bir atmosferde oluşturabilirsiniz. Buraya geldiğinizde şehri panoramik olarak izleyebilir ve benzeri olmayan Karadeniz Bölgesi’nin keyfini çıkarabilirsiniz.

Trabzon Boztepe Kahvaltı

Trabzon – Boztepe şehrinde en fazla tercih edilen aktivitelerden biri de kahvaltı yapmaktır. Çünkü eşsiz manzarasıyla özellikle sabah saatlerinde kahvaltısıyla meşhurdur. Bu manzara eşliğinde tatlı bir kahvaltı yapmak isterseniz, mutlaka burayı da ziyaret etmelisiniz. Özellikle yaz zamanında fazlasıyla yoğunluk yaşanmasından dolayı, öncesinden rezervasyon yaptırarak işinizi garantiye almalısınız.

Tercih edebileceğiniz kahvaltı mekanlarında ortalama fiyatlar 25 ile 50 TL arasında değişmektedir. fiyatlar serpme veya tabak olarak değişmektedir. Dilerseniz eşsiz manzaraya karşı semaverde çayda tercih edebilirsiniz.

Gidilebilecek birkaç kahvaltı mekanı şu şekildedir;

  • Cephanelik butik otel ve restorant,
  • Nazende,
  • Ali Şükrü bey çay bahçesi,
  • Boztepe macaron cafe,
  • Seyri Sefa restorant,

Buraya kadar gelipte kahvaltı yapmamak adına mutlaka bu mekanları değerlendirebilirsiniz.

Trabzon Boztepe Nasıl Gidilir?

Trabzon Boztepe’ye gitmek için bir çok farklı alternatif bulabilirsiniz. Bunun için otobüs, dolmuş, taksi ve otomobil tercih edebilirsiniz.

  • Otobüs tercih edenler için; Boztepeden geçen belediye otobüsleri ile konuma rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Dolmuş tercih edenler için; Ortahisar meydanından kalkan Boztepe dolmuşlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Taksi tercih edenler için; Biraz daha rahatlık düşünürseniz şehrin farklı noktalarından geçen taksileri tercih edebilirsiniz.
  • Otomobil tercih edenler için; En rahat olarak şahsi aracınızla gidebilirsiniz. Bunun için navigasyon desteği veya bilen bir kişiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Trabzon Boztepe’de Yapılacaklar

Merkeze 3 km mesafesi bulunan Trabzon – Boztepe, manzaranın güzelliği ile ziyaret edenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Sizlere tepeden bir bakış sağlayarak Karadenizi tamamen keşfetmenizi sağlamaktadır. Özellikle Boztepe şehri son zamanlarda oldukça fazla gelişme göstermiştir. Bölge içerisinde oteller, spor salonlar ve daha bir çok tesis bulunuyor.

Şehirde yapılacaklar listesi şu şekildedir;

Semaverde çay içmek; insanların tüm sorun ve stresini uzaklaştırarak, temiz bir hava almamızı sağlıyor. Üstelik bu manzara eşliğinde semaverde çay içerek, günümüzü harika bir şekilde sonlandırabiliriz.

Denize batan uçaklar; Bir çok tepelik noktasının bulunmasından dolayı şehrin meydanında ve kalabalıklığını rahatlıkla izleyebilirsiniz. Adeta bir müzeyi andıran Trabzon, uçaklarının iniş ve kalkışları ile oldukça güzel bir görüntü sunuyor. hatta özellikle akşam vakitlerinde uçaklar sanki denize iniyormuş hissi veriyor.

Trabzon’da gün batışı; Güneşin batması insanı hem rahatlatan, hem de mutluluk hissi veren bir durumdur. Sehir üstündeki güneşin batışı ile Trabzon’un geniş bir tarihini rahatlıkla hissedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir