Gölcük Gölü – Bolu

Karadeniz

Gölcük gölü – bolu tabiat parkı sınırlarında olan küçük tatlı bir göl. Bolu’nun güzelliklerinden biri olan Gölcük gölü Bolu’da mutlaka gidilmesi gereken müthiş bir yer. Günübirlik olarak gidilebilecek Gölcük gölü bolu gezisinin en harika yerlerinden. Eğlenceli bir gezi isteyenler için muazzam bir seçenek. Buraya gelen kişiler genellikle çevredeki başka yerleri de planlarına ekliyor. Bu gölü hayatınızda bir kere de olsa görmelisiniz.

​​​​​​Gölcük Gölünde Neler Yapılır?

Gölün etrafında yürüyüş yapılabilir. Araba olmayan ve doğayla iç içe manzarasıyla yapılacak şey yürümektir. Gölün etrafında 1360 metre. Buda yürüyüş için ideal bir yürüme alanı. Döşeme taşlardan yapılan bu yürüme yollarının bir yanında ağaçlar diğer yanında ise muazzam göl bulunmakta. Trekking yürüyüşlerine oldukça müsait bir alan. Lavoba ve su ihtiyaçlarını yol boyunca görebilirsiniz.

​​​​Gölcük gölünün bol oksijenli havası dinlendirici etkisiyle şahane. Bunun yanında göl fotoğraf severler için de harika bir görsel sunuyor. Fotoğraflar çekerken gölün büyüsüne kapılıp gideceksiniz. Renk uyumu ve şahane görüntüsüyle Gölcük gölünde yapılabilecek bir başka şey ise araç kiralamak. Araç kiralayın ve gölün çevresini araçlarla gezin. Golf arabaları bu gezinizde sizlere eşlik edecek.

Toplu bir etkinlikle golf yapabilirsiniz. Bisiklet ya da sgingerde kirayalayarak bu gölü gezebilirsiniz. Tamamen zevkinize kalmış. Ayrıca Göl’de balık tutarak yeşilin ve mavinin buluşmasını seyredebilirsiniz. Piknik alanlarında mangal yaparak keyifli dakikalar geçirin. Doğayla baş başa kalarak anın tadın çıkarın. Gölcük gölü girişinde kamp alanlarını da görmek mümkün. Bu sayede harika vakitler geçirerek günün tadını çıkartacak ve yabani hayatla baş başa kalacaksınız.

Gölcük Gölünde Nerede Kalınır?

Gölcük gölündeki villa da sadece Devlet ile ilişkisi olanlar konaklıyor. Gölcük gölünde konaklamak yapmak mümkün. Gölcük kır evleri bunun için harika bir fırsat. Kır evlerinde kalarak doğayla daha yakın olun. Gölün yakınlarındaki oteller ve pansiyonlar da şık ve konforlu.

Gölcük Gölünde Nelere Dikkat Edilmeli

Gölcük Gölündeki eşsiz manzaranın korunması için güzel kullanın ve temizliğe dikkat edin. Bu nedenle şu hususlara dikkat etmelisinz.

  • Çeşmeler de deterjanlarla bulaşık yıkmayın. Etrafa çöplerini atmayın.
  • Orman içinde ki hayvanlara zarar vermeyin.
  • Seyyar satıcıların girmesi yasaktır.
  • Göl’de yüzmeyin

Gölcük gölünde bu konulara dikkat ederseniz daha uzun süre bu harika manzarayı izleme şansınız olabilir. Doğanın mucizeleri insan eliyle maf edilmekte. Bu eşsiz doğa harikasına titiz davranın. Ulaşımı oldukça kolay olan Gölcük gölüne gelmek için Bolu’dan seben yönüne dönün. Ve tabelaları takip edin.

Gölcük Gölüne Ne Zaman Gidilir?

Peyzaj güzellikler ve muhteşem renk uyumuyla göl harikalar diyarı. Tabiatın sunduğu bir tablo gibi. Bu cennet gibi yere gelmek için hiçbir zaman kısıtlaması yok. Göl her mevsim bu anlatılan güzellere sahip. Kış aylarında dahi bu göle gidilebilir. Kış mevsiminde beyaza bürünen gölün harika manzarasına hayran kalacaksınız. izmir rus escort Sizde bu manzara için kış mevsimini seçin.

İlkbahar ve yaz aylarında daha da güzelleşen göl daha da eğlenceli elbette. Kışı sevmeyenler için ideal bir zaman. Cıvıl cıvıl bir görüntüye ulaşan göl yazları kuş sesleriyle renkleniyor. Bu manzarayı kaçırmayın. Her tarihte bu göle sizde gelin.

Gölcük Gölü Etrafındaki Tesisler

​​​​Gölcük gölü etrafında birçok tesis var. Bu tesisler tamamen sizler için hazırlanmış harika yerler. Tesisler şu şekildedir ;

  • Kır gazinosu (Restaurant)
  • Kafeterya
  • Büfe
  • Mescit
  • Wc
  • Bungolav Konaklama Evleri

Göle gelen misafirleri düşünerek yapılan tesislerde her türlü ihtiyaca cevap verilir. Sizde bu alanlarda harika zamanlar geçirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir